28 Ağustos 2011 Pazar

Niyazi Erdoğan “Sünnet” Koleksiyonuyla Olgunluk DönemindeNiyazi Erdoğan 2012 İlkbahar/Yaz sezonu için hazırladığı “Sünnet” koleksiyonuyla moda kariyerinin olgunluk dönemine adım atıyor.
8 Eylül Cuma günü saat 13.00’da,  IFW Çadırı – Odakule’de
(TRT Binası Önü)
gerçekleşecek defilesinde Niyazi Erdoğan, “daha içimizden, daha olgun” bir koleksiyon ile modaseverleri karşılayacak.

7-10 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Istanbul Fashion Week’te ilk solo defilesini sunacak olan genç tasarımcı Niyazi Erdoğan, bu defa “Sünnet” temasını podyuma taşıyor. Toplumumuzda olgunlaşma, erkekliğe adım atma gibi anlamlar atfedilen bu ritüelden hareketle Erdoğan, bir anlamda moda tasarımcısı kariyerinin çocukluk dönemine veda ederek olgunluk çağına “Merhaba” diyor.

Hardal rengi, kahverengi, siyah, buz mavisi ve elektrik mavisi gibi kontrast renklerin uyumunu keşfeden Erdoğan, bu defa daha dar, vücuda oturan kesim ve formları tercih ediyor, ince siluetlerin yanında, özellikle üst parçalarda derin yaka açıklıkları ve dökümlü formlar kullanıyor. Koleksiyonda tercih edilen altın rengi detaylar, hem Art Deco’nun makinelere saygı duruşunda bulunan, zengin ve tok görüntüsünü; hem de geleneksel sünnet ritüelinin detaylarını yansıtıyor.

Kreatif yönetimini Barış Çakmakçı'nın yürüttüğü koleksiyonun defile koreografisini Türkiye’de moda camiasının duayen isimlerinden Uğurkan Erez üstlendi. Koleksiyonun Doğu-Batı sentezini yansıtan müzikleri ise Nezih Ünen ve İzlandalı şarkıcı Björk'ün imzasını taşıyor.

2 yorum:

BeTwin Us dedi ki...

Oldukça ilginç geçeceğe benzeyen defileyi çok merak ettim. özellikle björk^ün müzikleri eşliğinde nasıl deneysel ve etkileyici bir şov olacak acaba tatlım?


http://betwinus.blogspot.com/

milky dedi ki...

oldukça farklı,yeniliçi... daha ne olsun ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...