26 Şubat 2013 Salı

Muhteşem ve Kudretli Oz İlhamlı Deniz Berdan Tasarımları

Bu sabah Marmara Forum'da düzenlenen tanıtımdaydım ve sizler için Deniz Berdan'ın 8 Mart'ta dünya ile aynı anda Türkiye'de de vizyona girecek olan Muhteşem ve Kudretli Oz filminden ilham alarak, Disney ortaklığı ile tasarladığı kostümleri inceleyip, fotoğrafladım.

Fotoğraflara geçmeden önce koleksiyonun burada tanıtılmadan 4 parça ile Londra Moda Haftası kapsamında Somerset House sanat merkezinde düzenlenen özel bir etkinlik ile uluslararası basına tanıtıldığını belirteyim. Tabi biz bugün koleksiyonun tamamını, yani 10 parçayı yakından inceleme fırsatı bulduk.

Deniz Berdan'ın sıcacık ve samimi sunumu ile incelediğimiz kostüm koleksiyonunda oldukça ağır işçilik ve emek var. Pek çok işleme tek tek, el ile yapılmış ve kimi parçaların dikim aşaması tasarım aşamasından daha uzun sürmüş :)
Elini neye atsa her konuda başarılı olan Deniz Hanım, filmde ki karakterleri inceleyip hayal gücünü de katarak yine harikalar yaratmış. Tasarımlardan biri de kızı Begüm Berdan'a ait, şu anda kostüm tasarımı üzerine okuyan kızı, derslerden vakit bulamadığından yanılmıyorsam sadece beyaz uzun olan elbisenin tasarımını yapabilmiş. İleri de filmlerin kostümlerinde Berdan adını sık sık duyabiliriz gibi geliyor.

Deniz hanım o kadar samimi, o kadar sıcak ki herkesle tek tek ilgilendi. Davetliler olarak biz, önce ona sonra da koleksiyona bayıldık :)


Nicholas Kirkwood'da Oz filmi için 4 farklı ayakkabı tasarlamış. Ama bu koleksiyon ile tanıtımda giyilenler onlar değilmiş, ilk yazdığımda yanlış anlamadan dolayı size doğru bilgi verememişim. Deniz Hanım beni düzeltti, eminim bunu yazınca pek çok kişi nereden olduğunu merak edecek ama ve bu ayakkabıların buralarda bir yerden sadece 60 TL'ye alındığını söyledi :)Unutmadan bu çok özel koleksiyon 8-17 Mart tarihleri arasında Marmara Forum alışveriş merkezindeki özel etkinlik alanında sergilenecek, dilerseniz yakından incelemek için gidebilirsiniz :)

3 yorum:

Tugba Seckin dedi ki...

Super :)

http://tugbaseckin.blogspot.com/

DB JUNK dedi ki...

Çoook teşekkürler,
çok tatlıydınız, iyi geldiniz tanışabildik:)))
Bu arada yanlış olmasın Nicholas bu koleksiyon için değil, bizim gibi o da Muhteşem ve Kudretli Oz filminden yola çıkarak 4 ayakkabı tasarladı. Kostümler bize ait ancak ayakkabı buradaki herhengi bir yerden alındı ama fiyatları müthiş 60 tl'ydi:)
Tabii çoraplarla filanda iyi de durdular:)
Biz ayakkabı tasarımcısı değiliz sonuçta güzel ve hesaplı bir şekilde de işimiz görüldü:)
Sevgiler
öpücükler

rebeltakipte dedi ki...

DB JUNK , Öncelikle çok teşekkürler, ne kadar nazik ve ilgilisiniz, sizinle tanışmak çok güzeldi:) Ben siz anlatırken bu koleksiyon için de o ayakkabıları kullandınız diye anlamıştım, yazının o kısmını hemen düzelttim, bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler :)
Kullandığınız ayakkabıların fiyatları da inanılmazmış gerçekten, nasıl da bulup uydurmuşsunuz bir kez daha tebrik ederim :)
Sevgiler

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...