4 Şubat 2012 Cumartesi

Gamze Saraçoğlu "Kuzey Yamacı" ile IFW'de‏

IFW'de bu yıl yeni koleksiyonu merakla beklenen isimlerden biri de şüphesiz Gamze Saraçoğlu.Koleksiyon hakkında biraz ön bilgi edinip ,ilk görsellere bakmaya ne dersiniz?


Gamze Saraçoğlu’nun 2012 sonbahar-kış hazır giyim koleksiyonu “Kuzey Yamacı” dünyanın en ünlü kadın dağcısı Wanda Rutkiewicz’in yaşamından ilham alıyor. K2’ye tırmanan ilk, Everest’e tırmanan üçüncü kadın dağcı olan Rutkiewicz’in hayatında yaşadığı paradokslar Gamze Saraçoğlu’nun hazır giyim koleksiyonu “Kuzey Yamacı”nda farklı bir yorum ile sunuluyor.


1992 yılı mayıs ayında dokuzuncu 8 binlik zirve denemsi yaptığı Kangchenjungada'da rotanın güneybatı yüzünde hayata veda eden Rutkiewicz, bu denemede yaşamını yitirmeseydi dünyadaki 14 tane 8 binlik zirvenin hepsine birden tırmanmış ilk kadın olacaktı. Bu güçlü ama bir o kadar da naif kadının aşkı
ve tutkuları arasındaki savaşı, günlük hayatı ile dağcılık arasında sert uçlarda geçen yaşamı, ince ruhu ile bu kadar sert bir sporu birleştirişinin yorumları bu koleksiyonda hayat buluyor. 


limango Designers Studio’da  IFW'ye özel tasarım günleri başlıyor!


IFW’nin ilk günü olan 8 Şubat’ta Gamze Saraçoğlu’nun defilesiyle aynı gün, limango üyeleri bir kez daha “Purely by Gamze Saraçoğlu” koleksiyonuna ulaşabilecekler. 12 Şubat’a kadar satışta olacak ve tasarımcı tarafından limango’ya özel olarak hazırlanan 32 parçalık bu koleksiyon, sınırlı sayıda ürünlerden oluşuyor. 9 Şubat’ta IFW kapsamında defile yapacak Nihan Peker’in 2011-12 sonbahar-kış koleksiyonu ise yine tasarımcının defilesiyle aynı gün limango’dan sizlere ulaşacak. Ve son olarak, 10 Şubat’ta Tuvana Büyükçınar Demir’in 2012 sonbahar-kış koleksiyonu “Storyteller”ın en çarpıcı parçalarının yer aldığı tasarımlar yine avantajlı fiyatlarla limango üyelerinin beğenisine sunulacak.

Basın Bültenidir.

3 yorum:

pembe fiyonk dedi ki...

hikayden etkilendim..... güzel bir koleksiyon benziyo hemde:))
sevgiler...

Mary dedi ki...

Loving that blue skirt!

BeTwin Us dedi ki...

Kuzey Yamacı kreasyonunun modelleri kadar hikayesi de ilgi çekiciymiş. Petrol mavisi etek ve gömleğin beyaz karlar üzerindeki çarpıcı duruşunu çok sevdim canım.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...