8 Mayıs 2015 Cuma

LG G4 Lansmanı

Sosyal medya hesaplarımdan takip edenler bilir, geçtiğimiz hafta LG Electronics'in, tüm dünya ile aynı anda İstanbul'da tanıttığı en iddialı telefonu, LG G4'ün lansmanına katılma şansı buldum. New York, Londra, Paris, Singapur, Seul ve İstanbul'da eş zamanlı olarak tanıtılan LG G4 akıllı telefonlar, öncelikle LG Electronics Türkiye Mobil İletişim Satış Bölüm Başkanı Ufuk Gürsoy’un detaylı ürün sunumu ve sonrasında ise ürün deneyimle ile devam etti.


Ürünün teknik detaylarını anlatmadan önce beni ilk etkileyen kısmı, telefonun tasarımından bahsetmek istiyorum. LG G4’ün en büyük farkı bence, altı farklı renkte ve tamamen el işçiliğiyle üretilen orijinal deri arka kapakları. Üstelik ağır kimyasal maddeler kullanılmadan çevreci şekilde üretilen deri malzeme, bu sayede geri dönüştürülebiliyor. LG G4 deri dışında, saf Seramik Beyazı, Metalik Gri ve Parlak Altın renk seçeneklerini de bizlere sunuyor. Üstelik düz tasarımlı telefonlara göre, yere düştüğünde kırılmalara karşı yüzde 20 daha dayanıklı. Telefonunu düşürüp ekran çatlağı ile başa çıkmaya çalışanlar, bu bölümün kıymetini eminim hemen anladı!


Teknik detaylara gelecek olursak, ilk olarak LG G4'ün inanılmaz kamerasından bahsetmek istiyorum. Adeta sosyal medyada yaşayan, her anını sevdikleri ile paylaşmak isteyen biz yeni nesil için, bir telefonun en önemli özelliği kesinlikle kamerası. Kocaman fotoğraf makinaları ile gün boyu gezmemiz mümkün olmuyor ama akıllı telefonlarımız her an, her saniye yanımızda. LG G4, 16 Megapiksel kamerası ve F1.8 diyafram aralığı ile yüzde 80 daha fazla ışık yakalıyor. OIS 2.0 teknolojisiyle az ışıklı ortamlardaki performansını çok daha ileriye taşımakla kalmayıp, görüntü sabitleme aralığını X-Y düzleminde iki dereceye çıkarıyor ve ilk defa eklenen Z düzlemiyle bir önceki OIS+ teknolojisinin performansını da ikiye katlıyor.
Yeni LG G4’ün kamerasındaki Manuel Mod ise pozlama süresi, ISO, odaklama ve beyaz ayarı gibi parametreleri en ince ayrıntısına kadar düzenlememize imkan veriyor. Aynı zamanda profesyonel fotoğrafçılar için dosyaların hem RAW hem de JPEG formatında kaydedilebilmesine olanak tanıyor.


LG G4'ün en önemli özelliklerden olan Renk Spektrum Sensörü (CSS) teknolojisi ise akıllı telefonlarda bir ilki gerçekleştirerek nesnelerden yansıyan ışığı kızılötesi algılayıcılarla belirliyor ve aynen gözümüzün gördüğü şekilde fotoğrafa aktarıyor. Örnek vermem gerekirse, elinizde bir maytap olduğunu ve onu hareket ettirerek bir yazı yazdığınızı ya da kalp çizdiğinizi düşünün, işte o el hareketleri ile ortaya çıkan ışık hareketini yakalayıp, size fotoğrafta o şekli sunuyor, inanılmaz!
Selfie severleri de unutmayan LG G4, 8 Megapiksel’lik ön kamerası ile biz kullanıcıların en güzel selfieleri çekmesini sağlıyor. LG yeni Çoklu Hareketle Çekim teknolojisiyle, ikişer saniye arayla dört farklı selfie çekilebiliyor. Üstelik elinizi kameraya gösterip hareket ettirmeniz yeterli, sonra 3,2,1 selfie :)
LG Display’in yeni 5.5-inç’lik IPS Quantum Display ekranının kullanıldığı ilk telefon olan LG G4, renk üretiminde yüzde 20, parlaklıkta yüzde 25 ve kontrastta ise yüzde 50 daha yüksek bir
performans sunuyor. 
Bu kadar özelliğe şarj mı dayanır diyorsanız, yanılıyorsunuz, LG G4, ekran konusundaki tüm bu başarıları, pil tüketiminde hiçbir fedakarlık yapmadan yakalıyor. Yüksek kapasiteli 3000mAh pile sahip LG G4 aynı zamanda Qualcomm®Snapdragon™ 808 işlemciyle tüm gün boyunca rahat bir kullanım sunuyor.


Yeni galeri özelliği ile fotoğraflar çok daha kolay yönetilebiliyor. Galeriler özelliği sayesinde fotoğraf ve videolar gittiğiniz etkinliklere göre mekân ve zaman esas alınarak gruplanıyor. Etkinlik Cebi özelliği ile kullanıcılar, tüm sosyal medya siteleri ve farklı takvim uygulamalarındaki etkinlikleri tek bir takvim üzerinden görüntüleyebiliyor. Geliştirilmiş Smart Notice ekranı seyahat, hava ve yol durumu hakkında kişinin alışkanlıklarını algılayarak çok daha kişiselleştirilmiş uyarılar sunuyor. LG G4, Google ile olan iş ortaklığı sayesinde içinde Google Office yüklü olarak biz kullanıcılara sunuluyor. Aynı zamanda LG G4 sahipleri 100 GB’lık Google Drive depolama alanına iki yıl boyunca ücretsiz sahip olabiliyorlar.

Telefonu daha detaylı incelemek isterseniz buraya tıklayarak ürünün fotoğraf ve özelliklerine ulaşabilirsiniz.

LG G4 telefonu yakında kullanıp, özellikleri ile ilgili deneyimlerimi ve çektiğim fotoğrafları sizlerle paylaşacağım. Takipte kalın!

2 yorum:

Kızsal Şeyler dedi ki...

LG G2 kullanıyorum. Samsung telefonların donmalarından sıkılmış biri olarak değiştirmek isteyip LG almıştım ve çok memnunum. Eskimeye başladığı için LG G3 almayı düşünüyordum G4 çıktıysa onu alırım artık heyoo :))) Teşekkürler bilgilendirme için çok işime yaradı ♥

Adsız dedi ki...

bende merakla deneyim yazsını bekliyorum

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...