20 Mayıs 2015 Çarşamba

Mavi Mavi Masmavi!

Haftanın ortasından herkese merhaba :)
Mavinin tonlarına büründüğüm bir kombinle karşınızdayım. En sediğim rengin mavi olduğunu bilmeyen kaldı mı! Eğer modeli hoşuma giden bir kıyefetin mavisi varsa elim ilk ona gider. Bu mavi gömlek bluzu da Fashion71 sitesinde görür görmez benim olmalısın dedim. Karpuz kollarını, inci düğmelerini çok sevdim.
Yırtık kotum da yine Fashion71 sitesinden, bu sezon herkesin dolabına mutlaka bir tane eklenmiştir diye düşünüyorum.

El aksesuarları ile aranız nasıl? Ben ince ve narin parçaları çok seviyorum, elimde gördüğünüz yaprak şeklinde ki el aksesuarını Lovelywholesale sitesinde alışveriş yaparken şans eseri görüp aldım. Bu yaz sık sık takmayı planlıyorum.


Hi y'all from the middle of the week :)

Here i'm with my total blue outfit. I think you already know that, blue is my favourite colour! If i see a clothes which i like, i always buy the blue one if there is. When i see this blue shirt on Fashion71, i added it to the shopping cart. I love it's bubble sleeves and pearl buttons. Also my ripped jeans is from Fashion71, i was searching for the perfect jeans for me and i finally find the one, yay :)

Dou love hand accessories? I like the elegance ones. I found this hloow-out leaf shaped gold bracelet from the Lovelywholesale, it's so chic. By the way my new blue anchor shaped earring are from Lovelywholesale too. They have an amazing jewelry collection on the shopping site.

Top Fashion 71 Gömlek,     Jeans Fashion 71,         Bag Carpisa Çanta
Eyewear Vogue Gözlük,        Bracelet Lovelywholesale El Aksusuarı,      Earrings Lovelywholesale Küpe

1 yorum:

Bisma Rauf dedi ki...

Love ur ripped jeans!

Check out my new post Here!!!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...