22 Ocak 2015 Perşembe

Big Scarves / Kocaman Şallar

Bu sezonun en çok kullanılan aksesuarlarından biri de kocaman, neredeyse battaniye boyutunda ki pançoyu andıran şallar oldu. Lüks markaların yanı sıra pek çok mağazada ve online sitede de satılıyor. Henüz sizin dolabınıza eklenmediyse, soğuk havalar bitmeden sizler için bulduğum uygun fiyatlı şallara göz atmak istersiniz belki :)


Özellikle kabanların üzerine takıp, kemerle bağlamak bu yılın olmazsa olmazı! Sanırım bu posttan sonra bende gözüme kestirdiğim modeli alacağım :)

Red Scarf                                                        Grey Scarf

Yellow Scarf                                                    Color Block Scarf White&Red Scarf                        &                          Green Scarf

When it comes to winter fashion, there is nothing better than being warm and this season, the bigger is the better! Do you love the blanket scarves? If yes, i found a lot of cheap and chic scarves for you. Pick which one you like!

By the way, wearing scarves draped over your necks with the crossed or uncrossed ends belted at the waist is so trendy. I think i will buy one of them too :)

2 yorum:

Bisma Rauf dedi ki...

Amazing scarves!

Check out my new post Here!!!

AngeLady dedi ki...

bana hiç yakışmaz sanırım, kısa boylu olmamdan mütevelit :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...