10 Eylül 2016 Cumartesi

İşlemeli Kimono

Kimonolar son zamanlarda herkes gibi benim de dolabımın olmazsa olmazlarından oldu. O kadar çok model ve renk seçeneği var ki bazen seçmesi oldukça zor olabiliyor. O nedenle dolabımda oldukça geniş bir koleksiyon olduğunu söyleyebilirim!
Bu siyah üzerine yeşil tonlarda işlemeli kimonoyu da Rosegal sitesinde buldum. Özellikle sonbahar için oldukça uygun bir parça, beğendiyseniz kaçırmayın derim.

Siyah çantam ise son zamanlarda vazgeçilmezim oldu. İnanılmaz kullanışlı ve şık bir çanta. Stylewe sitesinde farklı renklerini de bulabilirsiniz.Kimonos are the necessary things in my wardrobe like every other woman! They have a lot of color and design options, sometimes it's so hard to choose a new one! That's why, i have a lot of kimonos in my wardrobe!
I found that black kimono on Rosegal. It has great prints and it's so chic. Also it's a great piece for fall so i you like it, check out the Rosegal before it's sold out.

By the way that black bag is my new favourite for this season. It's so easy to wear, comfy and you can put anything you want in it, yay! It's from Stylewe and you can find another color options for that bag


Kimono Rosegal,     Bag Stylewe Çanta,      Shoes Koton Ayakkabı

1 yorum:

ravenlocks dedi ki...

Fabulous outfit! I love the way you styled this cardigan. It looks lovely on you.

xo Azu

www.raven-locks.blogspot.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...