27 Nisan 2017 Perşembe

Yeşil Tulum

Askeri yeşili daha çok kış aylarına yakıştırsam da, Fashion Mia sitesinde bu tulumu görünce karşı koyamadım. Kışın kat kat giyindikten sonra bahar ve yaz aylarında tek parça rahatlığı gibisi yok, öyle değil mi?
Derin v yakasının vermiş olduğu boşluğu, biraz olsun doldurmak için yine Fashion Mia sitesinden, bu rengarenk fuları aldım.

Son zamanlarda baskılara, desenlere kendimi verdim diye nakışları, işlemeleri unuttum sanmayın! Yine nakışlı bir parçayı dolabıma kattım ama bu kez çanta olarak. Rosegal sitesinde bulup aldığım bu çantanın bir de beyaz rengi vardı. Hangisini alsam diye uzun süre karar veremeyip, sonunda siyahı ekledim sepete ama aklım da hala beyazında :)I think military color suits winter mostly but when i see that jumpsuit on Fashion Mia, i wanted to have it because i like to wear one piece, comfy but stylish clothes especially on spring and summer days. It has a great v neck design, so stylish.
Also i found that colorful scarf on Fashion Mia too. Jumpsuit and scarf looks good together, right?
You can find a lot of cheap clothes on Fashion Mia.

You know my embroidery crush since last season so i wanted to buy an embroidered bag and i found the perfect one on Rosegal. There are two color options for that bag; black and white. I chose the black one but i thin i will have the white one too.

Jumpsuit Fashion Mia Tulum,      Bag Rosegal Çanta,       Scarf Fashion Mia Fular

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...