27 Şubat 2017 Pazartesi

Şeffaf Topuklar

Bir süredir şeffaf topuklara takıldım kaldım, hatta ilkbahar yaz sezonu için gözüme kestirdiğim modelleri de yakın zamanda paylaşmıştım ama hala kış soğuğunu yaşarken, yeni bir bot daha almanın zararı olmaz diye düşünüp, Pink Basis sitesinden bu gri, şeffaf topuklu botları aldım. Yüksek topuğuna rağmen oldukça rahat bir model. Hafta sonunu onların üzerinde geçirdim :) Ayakkabılar ile birlikte, Pink Basis sitesinden bir de bu pembe, aynalı gözlükleri aldım. Aslında tam baharlık, yazlık ama ben şimdiden taktım bile!

Etnik desenli, deri yamalı hırkam ise Rosegal sitesinden. Oldukça sıcak tutuyor ve yumuşacık. Keşke kışın başında bulup alsaymışım!

I really like this new clear heels trend for a while. I shared my newest favourites for next spring on the blog lately but before spring arrives, i already bought a new pair of boots. They are from Pink Basis and they are so comfy. I wore these pretty boots all weekend long. Also i found this beautiful, pink sunglasses on Pink Basis. They are so stylish, right?

New, geometric, khaki, drape cardigan is from Rosegal. You can find a lot of stylish sweaters and cardigans on Rosegal. It's really hard to choose but i like this one so much. It's so cool and unique.


Cardigan Rosegal Hırka,       Boots Pink Basis Bot,       Sunglasses Pink Basis Gözlük 

2 yorum:

Ebru Bayrak dedi ki...

Grisi de süpermiş :)

Kandja dedi ki...

These are gorgeous heels! I'm so obsessed with your gray boots, it perfectly matched your cardigan and bag. Great style mama! xx

http://www.prettyweirdbombshell.com/casual-mondays/

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...