5 Ocak 2016 Salı

Snow Style

Yeni seneden herkese merhaba :)

Yeni yıl tatilinden sonra, sonunda bloga yeni post ekliyorum! Hazır İstanbul beyaza bürünmüşken, karlı sokaklarda fotoğraf çekilmeden olmazdı tabi.
Önce biraz çekinerek, bu karda kışta kayıp düşer miyim diye düşünsem de, yeni Simmi botlarımı giydim. Derisi yumuşacık ve inanılmaz rahat bir model, ben son zamanlarda kalın topukların rahatlığına alıştım, gözüm hep o modellerde ama bu botların topuğu da sevilmeyecek gibi değil, ne dersiniz :)

Yeni kazağım ise Fashion Mia sitesinden. Ben özellikle yaka modelini beğenerek aldım. Hem kalınlığı ile sıcacık tutarken, hem de modeli ile kara kışta bile sade ve şık olmayı mümkün kılıyor!

Umarım 2016 yılı, hepimiz için harika geçer!


Hello from the new year :)

After a long new year holiday, here i am with a new style post, yay! It was so cold and snowing since the new year in Istanbul so i have taken my photos on the snowy streets.
I'm in love with my new Simmi shoes. These boots are the must-have boots for this season. They are suitable for a lof of looks. Also they are so comfy and trendy. I like the heels most.

My new sweater is from Fashion Mia. It's a perfect choice for cold winter days. It keep me warm and it's so stylish. I like it's bowknot. There are a lot of color options for that sweater so don't forget to check.

Have a happy new year :)

Sweater Fashion Mia Kazak,     Pants Stradivarius Pantolon,     
Boots Simmi Shoes Bot,      Bag Forever New Çanta


1 yorum:

Shannon Boyce dedi ki...

What a great winter look! I absolutely love that coat. The colour is so so beautiful on you.
the-creationofbeauty.blogspot.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...