3 Ocak 2017 Salı

Kadife Etekli, Kazak Elbise

Kışın pek elbiselerle aram yok ama sıcacık, yumuş yumuş bir kazak elbiseye kim hayır diyebilir! Elbisenin üst kısmının yumuşaklığını anlatmaya yetecek bir kelime bulamıyorum, kendi kendime sarılasım geliyor desem yeridir :) Kabartma çiçeklerden ve nakışlardan oluşan süslemeleri ise cabası. Bu sezon kesinlikle favorim oldu, ben gold kemer ve nude ayakkabılar ile kombinledim ama kalın çoraplar ve botlarla da çok güzel duracağına eminim. Fashion Mia sitesinde bulduğum bu güzellik malesef tek renk.

Ponponlu berem ise yine Fashion Mia sitesinden, baklava desenlerini çok sevdim. Kışın soğuk havasına karşı hasta olmamak için renk renk bere toplamakta fayda var. Sitede diğer renk seçeneklerini de bulabilirsiniz.


I usually don't like to wear dresses on winter days but when i see that beautiful, crew neck, floral shift dress on Fashion Mia, i'm in love with it! It's so soft and cozy. I like it's velvet skirt part, so cool and stylish. I wore it with my gold belt and nude shoes but i'm sure it will look so cool when i wear it with a darker belt and booties. You can find cheap shift dresses on Fashion Mia.

Also i found that cutie knit beanie on Fashion Mia too. It's adorable, right? You can find another color options on the website. I think i will buy the pink one too! Fashion Mia is the best women clothing online store.

Dress Fashion Mia Elbise,         Beanie Fashion Mia Bere,        Shoes Zara Ayakkabı
Bag Mango Çanta

2 yorum:

the creation of beauty is art. dedi ki...

That sweater is SO cute, I can't even deal with it. I love the embellishments! Hope you are having a great week :)
the-creationofbeauty.blogspot.com

Kandja dedi ki...

That sweater and skirt are perfect for each other! I love the floral embelishment and the color. You look so gorgeous! Enjoy your day babe. xx


http://www.prettyweirdbombshell.com/new-year-still-me/

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...