14 Ağustos 2017 Pazartesi

Floral Dress

Pastel tonlarda, soft renklerde çanta ve ayakkabılar her daim favorim. Daha önce mavisini ve grisini aldığım çantanın, yaza uygun bu toz pembe rengini almasam olmazdı elbette. Beni bilirsiniz, içine her şeyi doluşturabileceğim, bu tarz shopping bagleri asla kaçırmam. Dresslily sitesinde 3 farklı renk seçeneğini daha bulabilirsiniz. 

Her yaz olduğu gibi bu yaz da nerede çiçekli, uçuş uçuş bir elbise görsem kaçırmıyorum elbette. Yeni elbisem ise Fashion Mia sitesinden. Tam sıcak yaz günlerine göre incecik, tiril tiril bir elbise. Sitede farklı renk seçeneklerini de bulabilirsiniz.
Kolyemin modelini ise çok beğenince hem siyahını hem de kahvesini, yine Fashion Mia sitesinden aldım. İleri de yayınlayacağım postlarda siyahını da görmeniz muhtemel!

Soft and pastel colored bags are my favourite. I have bought the blue and grey one earlier but i couldn't resist to that pink bag when i saw it on Dresslily again. You know me, i can't have enough shopping bag, i love them because i can carry a lot of things in it and they are so easy to wear, right? You can find 3 other color options on Dresslily.

I like to wear floral dress and you have already know that. I found the new one on Fashion Mia. It's so pretty and i love it. Also it is so thin that's why it is a great choice for hot summer days. You can find another color options too.
Do you like my necklace? I was looking for something cool but stylish at the same time and when i saw that necklace on Fashion Mia, i bought that and black one.

Dress Fashion Mia Elbise,             Bag Dresslily Çanta,          Necklace Fashion Mia Kolye

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...