9 Ağustos 2017 Çarşamba

Pearl Shoes

Bu sezon incili pek çok ayakkabı ve terlik gördüm ama nedense hiçbirini alasım gelmedi, ta ki Ami Club Wear'da bu incili, siyah ayakkabıları görene kadar! Kalın topuğu sayesinde oldukça rahat, çapraz gelen kalın bantları ile ayağı narin gösterip, aynı zamanda incilerle de şık bir görüntü sağlıyor.Sitede farklı renk seçeneklerini de bulabilirsiniz.

Kolları gül kabartmalı, nakışlı siyah elbisem ise Chicuu sitesinden. Biliyorsunuz omzu açık elbiseleri giymeyi çok seviyorum. Elbiseleri çok bol ve salaş sevmediğim için ben belime kemer takarak giydim. Bu şekilde duruşunu daha çok sevdim.

Yuvarlak çerçeveli gözlüklerim de yine Chicuu sitesinden. Fotoğraflarda tam belli olmamış ama kenarlarında kırmızı işlemeleri var. Sitede farklı renk seçeneklerini de bulabilirsiniz.


I see pearl shoes everywhere since beginning of the summer but i haven't bought any of them until i saw that lovely shoes on Ami Club Wear. It's very comfortable thanks to the chunky heels but it's so pretty and elegant at the same time because of the pearl details and cross bands.

My new, floral embroidery, black dress is from Chicuu. You already know that i like off sholder dress so much. So when i saw that beautiful dress, i couldn't say no to it. I wore it with a belt.

By the way my new sunglass is from Chicuu too. I was looking for a round metal sunglasses and i found a great one. I chose the red detailed one but you can find another color options.

Elbise Chicuu Dress,     Shoes Ami Club Wear Ayakkabı,     Gözlük Chicuu Sunglasses

1 yorum:

Shannon Boyce dedi ki...

Oh wow, what a great outfit! I LOVE the shoes. Those pearls are a perfect addition.
the-creationofbeauty.blogspot.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...